Kedves Kollégák, kedves Egyesület-i Tagok!

Szeretettel hívunk Benneteket a november 12-i Szakmai napra!

Az alábbiakban olvashatjátok a programot, az előadások absztraktjait.

Mivel nagyon szoros a program, az épületben nincs büfé, kérünk Benneteket, hogy hozzatok magatokkal enni-innivalót, a mozgásos blokkra pedig kényelmes ruhát!

Üdvözlettel,

Sujtó Katalin

 

SZAKMAI NAP

Időpont: 2016.november 12. szombat 10-19h között
Helyszín: Magyar Írószövetség (1062, Budapest, Bajza utca 18.)
Részvételi díj helyett terembérleti hozzájárulás (2000Ft/fő)

PROGRAM:

10.00-11.00 előadás – Boros Edit, Kiss Tibor Cece: Mozgáscsoport Tündérhegyen – pszichodinamikus mozgás- és táncterápia osztályos pszichoterápiás szettingben, többségében személyiségzavaros és pszichotikus páciensekkel.

11.15-13.15 mozgásos blokk – Czukorka Katalin: „Lélegzem magam” (A nyitó és záró kör közötti mozgásos részben a légzés- test – gondolat összefüggések megtapasztalása)

13.15-14.00 ebéd

14.00-15.00 előadás – Oriold Károly: Egyén a csoportban-csoport az egyénben –
Csoportdinamikai gondolatok a mozgásterápiák módszertana mentén
15.15-16.15 előadás – Merényi Márta, Vermes Katalin: Beszámoló az EADMT második konferenciajáról, melyet Milánóban rendeztek meg „Crisis, Creativity and Society: DMT embodying interdisciplinary pathways” címmel

Incze Adrienne: Beszámoló az amerikai táncterápiás egyesület (ADTA) 51. konferenciájáról, melyet „ReGeneration: Moving Pathways to Integration” címmel október 20-23. között rendeznek meg Washingtonban

16.30-18.30 mozgásos blokk – Nagy Antal: „Hangok,neszek – kívül, belül”
18.30-19.00 lezárás – moderátor: Csontos Zoltán

ABSZTRAKTOK:

Boros Edit, Kiss Tibor Cece: Mozgáscsoport Tündérhegyen – pszichodinamikus mozgás- és táncterápia osztályos pszichoterápiás szettingben, többségében személyiségzavaros és pszichotikus páciensekkel.

2015 szeptemberében indult pszichodinamikus mozgás- és táncterápia Tündérhegyen – főként súlyos személyiségzavarban szenvedő ill. pszichotikus páciensekkel. Előadásunkban az elmúlt egy év terápiás tapasztalatairól szeretnénk beszélni. Heti kétszer 1,5 órában dolgozunk egy 10-12 fős, állandó, de néhány hetente új páciens érkezésével, régi páciens távozásával tarkított (lassú nyitott) csoporttal. Milyen változást lehet elérni három hónap alatt? Miben segít ez a módszer – kiegészítve és integrálva a többi csoportterápiával és egyéni betegvezetéssel. Előadásunkban az is megjelenik, hogyan illeszkedik ez az újonnan megjelenő csoportmódszer az eddigi rendszerhez.

Oriold Károly: Egyén a csoportban-csoport az egyénben
Csoportdinamikai gondolatok a mozgásterápiák módszertana mentén

A testtudat fókuszú csoportokban viszonylag kevés szó és figyelem esik csoportdinamikai témákra, pedig a csoportnormák kialakulása mentén a csoportdinamika a mozgáscsoportokban is kiemelt jelentőséggel bír.
Előadásomban a csoportdefiníció, a csoportdinamika témájának körbejárása után átnézzük  legfontosabb csoportdinamikai elméleteket (Blatt, Lewin, Bion, Foulkes, Yalom) és csoportdinamikai alapfogalmakat amelyek a mozgáscsoport terében megjelennek.

Előadás: beszámoló egyesületünket érintő két fontos nemzetközi eseményről 

Merényi Márta, Vermes Katalin:

Beszámoló az EADMT második konferenciájáról, melyet Milánóban rendeztek meg,”Crisis, Creativity and Society: DMT embodying interdisciplinary pathways” címmel.

Egyesületünket képviselve előadást is tartottak, melyben az érintés kérdéskörét járták körül.

A szakmai napunkon az EADMT konferenciát követően megtartott közgyűlésén felmerült szervezetet, képzést, érdekvédelmet érintő témákat is megosztják.

Incze Adrienne:

Beszámoló az amerikai táncterápiás egyesület (ADTA) 51. konferenciájáról, melyet „ReGeneration: Moving Pathways to Integration” címmel október 20-23. között rendeznek meg Washingtonban.

A konferencia panelbeszélgetésére hívta meg az ADTA Incze Adrienne-t, egyesületünk elnökét. A szakmai napunkon megosztja konferencián szerzett élményeit, kiemelve néhány egyesületünket érintő fontos témát.

Nagy Antal: „Hangok, neszek – kívül, belül”

Már egy ideje részt veszek zenészként is táncos-mozgásos folyamatok
támogatásában. Leginkább a kölcsönös inspiráció, a mozdulat és hang
egymásra hatása a „hangolódás” érdekel.
Folyamatosan hangok neszek, zörejek vesznek minket körül, melyeknek
elenyésző része tudatosul csak bennünk. Minden hang valamilyen
kapcsolódás, kölcsönhatás miatt keletkezik és utal annak minőségére
is.
Figyelmünket ezen az alkalmon jobban fókuszáljuk a hallott ingerekre,
hogyan inspirálnak, milyen módon befolyásolják jelenlétünket,
segítik-e az „itt és most” érzetét?